Kampania wyróżniona złotą statuetką Stevie Award 2021

ZAKRES WSPÓŁPRACY

  • Zintegrowana kampania

BRIEF

SWISS KRONO to jeden z wiodących światowych producentów materiałów drewnopochodnych. W 2020 roku firma chciała wypromować nowy produkt: wodoodporne panele podłogowe - Aqua Zero (wodoodporne do 24 godzin). Jako agencja zostaliśmy poproszeni o promocję produktu na bardzo konkurencyjnym i wrażliwym cenowo polskim rynku.
Naszym zadaniem było przedstawienie przewag konkurencyjnych wodoodpornych paneli podłogowych przy argumentacji wyższej ceny.

WYZWANIA

1. Polscy klienci nie mają świadomości technologii wodoodpornej podłogi i jej zalet.
2. Prezentacja produktu premium w przystępny sposób (wrażliwość cenowa)
3. Częste zamknięcia sklepów stacjonarnych z powodu pandemii (konieczne przekierowanie do kanałów online)
4. Pandemia i jej wpływ na zachowanie konsumentów (klienci spędzający więcej czasu w domu)
5. Silna konkurencja

ROZWIĄZANIE

Stworzyliśmy zintegrowaną kampanię reklamową pod hasłem “Najlepszy Fundament? Wodoodporność”. Spoty reklamowe i kreacje przedstawiały wydarzenia z życia rodziny Spkokojnickich, które nie zawsze są idealne i do przewidzenia, lecz dają powody do uśmiechu, jak wylanie zupki przez niemowlę, wbiegnięcie do domu mokrego psa, rozlanie wody przez dziecko przy podlewaniu kwiatów. W kampanii udowadnialiśmy, że dzięki podłogom laminowanym Aqua Zero, konsumenci mają zapewniony pełny komfort - nie muszą się przejmować małymi wpadkami, które mają miejsce niemal w każdym domu, każdego dnia.
Kampania digital realizowana była m.in. w kanałach Display & Video 360 (programmatic, w tym reklama VOD w Player.pl i reklama audio w Spotify), Google Ads, Facebook Ads, a także Allegro. Uzupełniały ją billboardy sponsorskie w telewizji (TVN, HGTV, TTV, TVN7) i Radiu ZET. W ramach kampanii odbyła się również loteria paragonowa.
Jako agencja odpowiadaliśmy za strategię, kreację, zaplanowanie, realizację i zakup mediów, łącząc kompetencje wielu podmiotów pod jednym dachem.

WYNIKI

W trakcie trwania kampanii klient zanotował wzrost sprzedaży produktu, co przełożyło się na przedłużenie współpracy i realizację następnej kampanii.